black & white, bardzo czekoladowe ciasto z bitą śmietaną na talerzyku, obok ciasta widelczyk

Kontrastowe połączenia takie jak black & white są wyjątkowo interesujące. Inne przeciwieństwa „samograje” – arbuz i feta, melon z suszoną, dojrzewającą wędliną, dżem truskawkowy z płatkami jaśminu… Tym razem czekolada, wiśnie i bita śmietana. Meksykańskie ciasto czekoladowe z cukinią. Obniżona, względem receptury, o 1/3 zawartość oleju rzepakowego (Biorzeczka) i cukru. Śmietana 30% z gospodarstwa Mariana Nowaka ubija się nawet bez słodzenia.

Łagodny smak śmietany, wilgotne i mocno kakaowe ciasto, a w nim niespodziewane z początku, a później oczekiwane, fajerwerki smaków wiśni i bardzo gorzkiej czekolady.

Author: Agnieszka
Zdeklarowany eco freak (eco freaczka?), co przekłada się na wszelkiego autoramentu pomysły less waste w kuchni. Najchętniej wegetarianka. Zwolenniczka przygotowania obiadu w pół godziny, prostych składów, sezonowych surowców i domowego przetwórstwa. Cukierniczo rustykalizująca ;). Stale zainteresowana poszukiwaniem nowych ostrych i kwaśnych potraw oraz przypraw.