Skoro dziś dzień opakowań, jeszcze kilka słów o opakowaniach wielomateriałowych – tetrapakach. Całkiem niedawno utylizowaliśmy je za granicą. Teraz zajmują się nimi trzy papiernie, jak informują twórcy witryny baranowscy.eu. Kartony po napojach niestety wyrzucamy do żółtych worków i wędrują do spalarń. Wyjściem jest rezygnacja z zakupów w takich opakowaniach.
To możliwe, choć nie pozbawione ryzyk. Kupiłam w upały sok porzeczkowy. Kierowałam się tym, że w kartony ten właśnie producent wlewa sok bez cukru. Niestety w wersji butelkowanej sok miał dodatek sukralozy. Wyjątkowe paskudztwo!

rozwiązania eco freaka:

  • zrezygnuj z napojów w kartonach, aby się uchronić przed takimi niespodziankami jak opisana, czytaj skład, noś lupę lub zainstaluj aplikację 😉
  • kupuj ręcznik kuchenny, chusteczki, papier toaletowy produkowane z tetrapaków przez firmę LucArt
opakowania wielomateriałowe - schemat produkcji wykorzystujący ponownie wszystkie elementy kartonu po napojach
Author: Agnieszka
Zdeklarowany eco freak (eco freaczka?), co przekłada się na wszelkiego autoramentu pomysły less waste w kuchni. Najchętniej wegetarianka. Zwolenniczka przygotowania obiadu w pół godziny, prostych składów, sezonowych surowców i domowego przetwórstwa. Cukierniczo rustykalizująca ;). Stale zainteresowana poszukiwaniem nowych ostrych i kwaśnych potraw oraz przypraw.